Zdjęcia z atelier fotograficznego Usługi dla ludności

52 fotografie, obiekt-instalacja

Img 13

Robert Kuśmirowski

Ur. 1973 w Łodzi, jest artystą wszechstronnym – maluje, rysuje, fotografuje, rzeźbi, tworzy grafiki, instalacje a przede wszystkim kopiuje: przedmioty i sytuacje. Absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Mieszka w Chrząchowie w pobliżu Lublina.

Tworzy repliki obiektów z przeszłości (kopie różnych dokumentów, zdjęć, przedmiotów drobnych i dużych, jak np. wagon kolejowy, rower) a nawet imituje historyczne sytuacje np. odbywając na przedwojennym rowerze i w stroju cyklisty z epoki wyprawę na trasie Paryż – Berlin (2003).

Projekt Usługi fotograficzne dla ludności, 2004-2005, nawiązywał do historii miejsca w którym mieściła się Galeria Potocka. W latach 20. XX wieku znajdowało się tam studio krakowskiego fotografika Józefa Muchy. Artysta zaaranżował przestrzeń tak, by imitowała dawne atelier.

W trakcie wystawy świadczył usługi fotograficzne – wykonywał zdjęcia portretowe (w starym stylu) dla odwiedzających galerię. Do kolekcji fundacji należą 52 zrealizowane wówczas zdjęcia.