Calling for hero – On the rocks – Roses and strawberries – Seeing

egz. 1 z5

Dar Artysty

Piotr Bujak (Pio Bujak)

ur.1982 r. w Będzinie. Pracuje przede wszystkim z ruchomym obrazem poprzez wideo i wideo-instalacje. Jego praktyka artystyczna obejmuje też eksperymentalny film i sztukę obiektu oraz media cyfrowe. Studiował w krakowskiej ASP na Wydziale Rzeźby i w San Francisco Art Instytut w USA.

Najbardziej aktualnym rejonem jego poszukiwań artystycznych są zagadnienia związane z przemocą, konsumpcją i środkami masowego przekazu, a także mechanizmy ludzkiej percepcji.

W pracach wideo eksploatuje zasoby potężnej ikonosfery obrazów dostępnych w mediach i internecie. Stosuje kolażową technikę montażu i oprawy kadru (Roses and strawberries, 2009).

Często jest jedynym aktorem rozgrywającego się na ekranie zdarzenia, przemyślnie zbudowanego na jasno dającej się określić czynności (Seeing, 2010).