Bez tytułu

1999

technika mieszana

130 × 200 × 15 cm

Dofinansowano ze środków Narodowego Programu Kultury Znaki czasu

Bez tytułu

2001

technika mieszana

37,5 × 24,5 × 10,5 cm

Dar Artysty do kolekcji Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej

Piotr Lutyński

Piotr LutyńskiUr. w 1962 r. w Tychach. Malarz, rysownik, twórca obiektów, instalacji z udziałem żywej muzyki i żywych zwierząt. Ukończył studia w Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Mieszka i pracuje w Krakowie.

W latach 90. współtworzył „Grupę Rdzeń”. Zasadą w jego twórczości jest zestawianie, dopełnianie przeciwieństw. W malarstwie jest to operowanie językiem abstrakcji geometrycznej zderzonej z surowością „biednego przedmiotu” i materii organicznej (surowa, zmurszała deska, plaster pszczeli, wosk).

W całościowe aranżacje, w sterylnych warunkach galerii, wprowadza żywe zwierzęta (kury, kozy, ozdobne ptaki, owce, konie, ryby), stwarzając im dogodne warunki przebywania. Nieraz, budując im przestrzeń realizuje autonomiczny obiekt z materią-przyrodą ożywioną.

Na swoich wystawach organizuje muzyczne performances i koncerty z udziałem muzykujących przyjaciół i zawodowych wykonawców (spektrum muzyczne jest również bardzo szerokie). Od 2006 roku jest liderem „projektu KR736EJ” – autobusu będącego jednocześnie wędrowną pracownią, wystawą i muzyczną sceną. http://www.piotrlutynski.pl/ 

Wystawa stała Kolekcji Małopolskiej

Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej

Dworzec PKP, Pl. Dworcowy 4

33-100 Tarnów

Wystawa czynna:

Wtorek-piątek 9:00-17:00

Niedziela 9:00-17:00

Wstęp wolny